چهار شنبه 27 آذر 1398 17:16

روشهای موثر در ترميم و جوانسازی موهای آسيب ديده و خشک

روشهای موثر در ترميم و جوانسازی موهای آسيب ديده و خشک

Image

مصرف ماسک های ترميم كننده و تقويت كننده، كمک شایانی به داشتن موهاى سالم می کنند ولی اثر آنها كوتاه مدت می باشد.

با بهره گرفتن از يكی از روشهای موثر و مناسب جوانسازی مو مانند كراتينه كردن، برزيلين، بوتاكس مو، پيورا-لاكس و … می توانيد برای مدت طولانی تری از داشتن موهای زيبا وسالم لذت ببريد. در هر يك از شماره های مجله سیب به توضیح درباره یکی از اين روشها می پردازیم.

بوتاکس مو

بوتاكس مو يكى از روشهای موثر در بازسازی و ترميم موهاى آسيب ديده، خشک و داراى موخوره است. تركيبات بوتاكس مو با ورود به جدار داخلى هر تار مو، باعث ترميم ساختار موهاى آسيب ديده می شوند که نتيجه آن، تغییر مو به موهاى نرم و براق و سالم است و اثر آن تا ٢ ماه باقی می ماند.

بوتاكس مو از مواد زیر تشكيل شده است:

  • هیالورونیک اسيد: نوعی اسید آلی که در میوه ها یافت می شود و با توانایی نگهداری آب تا هزار برابر وزن خود، باعث آبرسانی عمیق و موثر به مو می شود.
  •  كلاژن طبيعی: باعث رسیدن آب و سایر مواد غذایی لازم به تار مو می شود. کلاژن همچنين عامل موثری در ترميم، پر پشت كردن مو و سالم سازی موهای آسيب ديده است.
  • ويتامين های گروه B: این ویتامین ها باعث ترميم و نیز سرعت بخشيدن به رشد موهاى از دست رفته می شوند.
  • ويتامين E: این ویتامین باعث محافظت از مو در برابر آسيب هاى محيطى است و به ترميم موهاى آسيب ديده و جلوگيرى از ريزش مو کمک می کند.
  • اسيد سيتریک: عامل تنظيم كننده PH پوست سر می باشد.
  • كراتين: به عنوان عامل آبرسان و فلوژنتيک در نگهداری و ترميم ساختار كوتيكل مو، از فيبرهای مو در برابر آسیب عوامل شيميایی و فيزيكی حفاظت می کند.
  • روغن آرگان: باعث كوتاه شدن زمان صاف كردن مو می شود.
    انجام بوتاكس مو بسته به نوع و جنس مو، حدود ٢ ساعت زمان لازم دارد. برای حفظ بوتاكس مو، استفاده از شامپوهای بدون نمك توصيه می شود.

منبع: www.tahe.es

 

کلمات کلیدی: