دو شنبه 2 دی 1398 15:53

ارتباط اساسی بین نوشیدن آب و از دست دادن وزن

ارتباط اساسی بین نوشیدن آب و از دست دادن وزن

Image

گاهی از اوقات، بدن ما تشنگی را به گرسنگی تعبیر و ترجمه می کند و باعث می شود ما احساس گرسنگی کنیم. مصرف آب کافی و اجتناب از تشنگی به ما کمک می نماید که این احساس گرسنگی را کنترل کنیم و احساس سیری نماییم.
نوشیدن آب برای دستگاه گوارش و دستگاه ادراری ما نیز سودمند است. نوشیدن آب جلوی یبوست و تشکیل سنگهای کلیوی را می گیرد. نگه داشتن بدن در حالت کم آبی برای زمان های طولانی، از دلایل اساسی ایجاد سنگهای کلیوی است. آب کمک می کند که بدن ما در حالت طبیعی و متعادل باقی بماند.

میزان آبی که بدن ما نیاز دارد، بر اساس وزن افراد متفاوت است. بیشتر افراد به طور میانگین به ۶۴ اونس (حدود ۸۹/۱ لیتر) آب در شبانه روز نیاز دارند. در مورد این که این میزان آب برای شما کافی است یا نه، می توانید با پزشک تان مشورت کنید.
یک روش مناسب برای نوشیدن آب کافی در طی روز این است که همیشه یک بطری آب همراه خود داشته باشید و اندازه گیری کنید که چند بار باید این بطری را پر نمایید تا به میزان آبی که باید بنوشید، برسید. هر بار میزان کمی آب بنوشید و این کار را به طور مداوم در طول روز انجام دهید.

هر روز صبح به جای نوشیدن قهوه و چای، یک لیوان آب خنک بنوشید و ببینید که این کار چگونه به شما کمک می کند که میزان سوخت و ساز بدن و تمرکز خود را در طول روز بالا ببرید.
منبع : سیب

کلمات کلیدی:آب بنوشید,نوشیدن آب,کاهش وزن با نوشیدن آب,آب بنوشید میرعماد